Székely Csaba: Semmit se bánok
„Bizonyos vidékek – a mi vidékünk is – valahogy mindig kitermelik a diktatúrákat, a diktatúrák pedig mindig kitermelik ezt a három típust: a bántalmazót, a helyezkedőt és az áldozatot. Ebben a darabban ez a három típus találkozik, és a találkozásuk során megtudjuk, hogy a bántalmazó hogyan válik azzá, ami, és miért teszi, amit tesz. Végső soron azt próbáljuk itt is körbejárni, hogy az ember mitől olyan, amilyen.”
/Székely Csaba/
Székely Csaba darabja – a mindenkori áldozatok drámája is. Hogy mi teszi valójában azzá? A másik főszereplő, a kamaszlány, aki a világ kegyetlenségét egyszerűen természetesnek találja, mert ebbe nőtt bele, mert nincs választása, az ellene elkövetett családon belül bűnöket – az apa lelki terrorjait, fizikai kínzásait – rendjének valónak fogadja el, nem kérdőjelezi meg azokat, ezért nem is képes lázadni a helyzete ellene, hiszen abban érzi „otthon” magát.
A magányos és mogorva öreg, illetve a fiatal lány története összeér: mindketten ragaszkodnak a világukhoz, nincs bennük vágy a szabadságra, mert nem ismerik annak lehetőségét. Illetve mégiscsak lehet kiút – ez is benne van Székely Csaba izgalmasan groteszk drámájában.
Az előadás a Rózsavölgyi Szalonban jött létre. Bemutató: 2019. szeptember 12.
Fotók: Szabó Réka
Sajtómegjelenések
Magyarósi Csaba / valójában ez van a SZÍNFALAK mögött!
Magyar Teátrum ONLINE / Az epertorta
Papageno / Különleges előadás a Pinceszínházban a Fehér Bot Nemzetközi Világnapján
körülöttemavilág / SEMMIT SE BÁNOK – Székely Csaba drámája a Pinceszínházban
Felhő Café / Pásztor Andrea: Semmit se bánok
Ferencváros / Audionarrációs előadás a Pinceszínházban
Színház Online / A Fehér Bot Nemzetközi Világnapja a Pinceszínházban