Május 7-én különleges ünnepi alkalomra gyűltünk össze a Ferencvárosi Pinceszínházban. A Bányavirággal köszöntöttük Székely Csaba Budapesten játszott Bánya-trilógiájának 300. előadását. A jubileumon a szerző mellett a trilógia színészei és rendezője, Csizmadia Tibor is részt vett. Nagy öröm volt számunkra, hogy ezt a jelentős mérföldkövet a közönséggel és az alkotókkal együtt ünnepelhettük színházunkban. A Bányavirág, a Bányavakság és a Bányavíz az elmúlt években kiemelkedő helyet vívtak ki maguknak a kortárs magyar színházi életben. A Szkéné Színház és a Pinceszínház nézőinek körében egyaránt nagy sikernek örvendenek, hiszen a mai napig mindhárom előadás műsoron van.
Fotó: Szabó Réka
